Najlepsza gra rodzinna na święta

Co może połączyć dziadków, którzy uwielbiają rozwiązywać krzyżówki, ciotkę, która namiętnie pogrywa w Scrabble i nastolatków, którzy cały swój czas spędzają w wirtualnym świecie? Mało jest takich rzeczy, ale na święta doskonale się sprawdza gra Słowotok.

Wiem, że święta należy spędzać z dala od telewizorów, komputerów i Internetu — dlatego będę się streszczał. Polecam grę, która integruje rodzinę i pokolenia.

Idea jest prosta, układamy słowa z dowolnych liter, w różnych kierunkach, na skos, z góry na dół i odwrotnie. Reguły do opanowania w 10 sekund. Najfajniejsze w tej grze jest, że gramy jednocześnie z kilkuset osobami z całej Polski i na koniec krótkiej tury widzimy, jakie były najlepsze słowa, ile punktów zdobyli najlepsi gracze i które mamy miejsce w skali kraju. Podczas imprezy rodzinnej wygląda to tak, że kolejne osoby wyciągają smartfony, tablety i dołączają się do gry układamy jednocześnie te same litery, więc można sobie pomagać i komentować zabawa jest niezła! A kiedy w końcu uda ci się wylądować w top 30 w kraju, to staje się to uzależniające.

Jest to aplikacja typu „no dobra — ostatni raz”. Polecam.