7 powodów, dla których warto dać szansę Threes!
– niesamowitej grze logicznej. 

Już kilka tygodni po premierze, Threes zostało uznane za jedną z tych gier, które choć są świeże, to momentalnie stają się klasykami.
Jest w niej coś takiego, iż czuje się, że zyska fanów w każdym pokoleniu.

Dlaczego ta gra jest tak niesamowita?

  1. Prostota— reguły są genialnie łatwe do zrozumienia. Przesuwamy kafelki z liczbami i tworzymy wielokrotności liczby 312 używamy, aby zrobić 3, a dalej jest już prosto: 3 i 3 robi 6, potrzebujemy dwóch 6, żeby zrobić 12, z dwóch 12 robimy 24 i tak dalej.. Tak naprawdę nie jest to gra liczbowa — równie dobrze mogłyby to być jakieś kolory lub obrazki. Więc bez paniki — tu nic nie trzeba liczyć!
  2. Dopracowanie graficzne— na pierwszy rzut oka gra wygląda tak prosto, że wydaje się, że ktoś poświęcił parę godzin na jej zaprojektowanie. Tak jednak nie jest. Każdy kafelek jest inny, ma inny charakter. Wszystko jest doskonale animowane.
  3. Super muzyka— naprawdę jak na taką małą gierkę logiczną muzyka jest fantastyczna — pozwala się skupić, a jednocześnie nadaje grze niepowtarzalny charakter.
  4. Efekty dźwiękowe— widać, że autorzy poświęcili dużo wysiłku w ten element. Kafelki rozmawiają ze sobą, reagują, gdy znajdą się w pobliżu podobnej liczby, ponaglają nas, gdy za długo się zastanawiamy. W połączeniu z muzyką i animacją daje to genialny efekt, który przesądził o sukcesie tej gry.
  5. Uzależniający charakter— bardzo rzadko zdarza się, że gra logiczna sprawia, że chcemy natychmiast zagrać jeszcze raz. Zazwyczaj syndrom „jeszcze jedna gra” występuje w prostych zręcznościówkach, jak Angry Birds, czy Temple Run, a tutaj też często musimy od razu zagrać jeszcze raz, bo wydaje nam się, że ta 384była już w naszym zasięgu i następnym razem na pewno się uda!
  6. Możliwość różnych strategii— w grze czas nie gra roli (oprócz tego, że liczby szybko się nudzą, o czym cię na pewno poinformują), możesz więc poświęcić dużo czasu na przeanalizowanie sytuacji na planszy. Bardzo pomocna jest informacja na górze o kolejnym kafelku, który pojawi się w grze: niebieski to 1, czerwony to 2, a biały to dowolna inna liczba — na początku zazwyczaj 36, a w dalszej części gry nawet i wyższe. Możemy koncentrować się na tworzeniu jak najwyższej liczby lub czyszczeniu 1 i 2, tworząc trójki, które następnie „przy okazji” będą zwiększać wartość.
  7. Przemyślana, spójna całość.Gra jest dopracowana w każdym szczególe. Widać, że twórcy (trzy! osoby) poświęcili wielką uwagę na wszystkie elementy. Proste reguły, minimalistyczny design, dopracowanie dźwiękowe, a przede wszystkim wyjątkowy charakter. Stworzenie tej gry mogło zająć 2 dni i otrzymalibyśmy kolejną aplikację, która jest tylko OK. Na szczęście autorzy bardzo się postarali i mamy grę, którą można ocenić tylko 5/5!