W AppStore oraz Google Play można znaleźć wiele ciekawych gier: szybkie zręcznościowe, logiczne, strategiczne, przygodowe, symulatory, a nawet gry planszowe. Tutaj przedstawiam najciekawsze, najbardziej wartościowe moim zdaniem gry.

Fantastyczna, klimatyczna i doskonale dopracowana łamigłówka The Room.

>The room na Androida<

Klasyka szybkich i krótkich gier: Fruit Ninja idealne do bezmyślnego odstresowania. Na iPadzie wersja na 2 osoby również daje dużo radości. Wersja na iPad i iPhone:

ios gry zręcznościowe

 

Bardzo polecam grę Angry Birds Star Wars. Jeśli lubisz wściekłe ptaki lub Gwiezdne Wojny, jest to pozycja obowiązkowa! Dużo więcej interesujących faktów o Angry Birds poznasz tutaj.

angry birds iphone

>Wersja na Androida<

 

 

Szukasz Diablo na telefon? ORC: Vengeance wypasiony Dungeon Crawler zobaczcie tylko, czy tak wygląda gierka na iOS? Oczywiście do klasycznych tytułów z PC jej daleko, ale według mnie robi wrażenie

diablo na telefon

>Brak wersji na Androida<

 

Słowotok — doskonała gra słowna po polsku. Polecam. Opis tutaj.

gry jak scrabble

> Wersja na Androida<

Puzzle Retreat. Idealna gra logiczna. Przepiękna, prosta, dopracowana. Kojąca grafika i dźwięk oraz bardzo przyjazny interfejs sprawiają, że coraz trudniejsze łamigłówki rozwiązujemy w stanie zen. Pod względem logicznym również nie można nic zarzucić tej grze. Jeśli lubisz gry, gdzie trzeba pomyśleć, bierz bez wahania.

>Puzzle Retreat na Androida<

 

Threes! Bardzo uzależniająca, bezstresowa gra logiczna. Tutaj przeczytasz więcej na ten temat.

> Wersja na Androida <

 

TwoDots. Szybka, bardzo dobra logiczna gra. Czasami frustrująca, ale w pozytywny sposób.

Fajna gra iphone

>Two Dots Android<

Badland. Jedna z najlepszych gier na mobilnych. Super grafika, niesamowity klimat, dopracowane sterowanie. Różne poziomy trudności na tych samych planszach. Niby prosta gra zręcznościowa, ale spodobała mi się niesamowicie. Koniecznie!

ciekawe gry na telefon

>Badland na system operacyjny Android<

 

Limbo — jedna z najbardziej klimatycznych gier w historii. Niezależna produkcja trafiła w końcu na iPada i iPhona i doskonale się tu sprawdza. Jest to gra, która wywarła wielki wpływ na producentów innych gier — nawet w prezentowanym powyżej Badland widać wyraźne jej wpływy. Mroczna, atmosferyczna prezentacja, ziarnisty obraz, minimalne dźwięki. Do tego bohaterem jest mały chłopiec, który napotyka różne niemiłe niespodzianki, które zabijają go na tysiąc różnych sposobów. Jedna z obowiązkowych pozycji na iOS.

super gra na telefon

> Gra na telefony z Androidem <

Reszta listy wkrótce..